ЕТО, ИДА СКОРО
  • Начало
  • Новини
  • Духовният храм
  • Другата страна
  • Здраве
  • Семинари
  • Проповеди
  • Начало
  • Новини
  • Духовният храм
  • Другата страна
  • Здраве
  • Семинари
  • Проповеди
Search

Америка трябва да пише правилата на глобалната икономика

22/5/2016

0 Comments

 
Picture
​Washington Post пише:
 
Президентът Обама: ТТП би позволило на Америка, а не на Китай, да поведе глобалната търговия
 
През последните шест години търговските предприятия на Америка са създали повече от четиринадесет милиона работни места. За да поддържаме този напредък, се нуждаем от следване на всеки шанс за икономически растеж. Днес някои от най-големите икономически възможности зад граница са в Азиатско-Тихоокеанския регион, който е на път да стане най-гъсто населеният и доходен пазар на планетата. Увеличаването на търговията в тази област на света би било преимущество за американските предприятия и американските работници и би ни дало предимство пред нашите икономически съперници, включително пред един, за който чуваме много в изборната кампания тези дни: Китай.

​Разбира се, най-големите икономически възможности на Китай се намират в собствения му „квартал”, което е причината Кирай да не губи време. В момента на говоренето ни Китай води преговори за търговско споразумение, което би разпокъсало някои от най-бързо нарастващите пазари в света за наша сметка, като постави в риск американските работни места, предприятия и блага.
 
Миналата седмица Китай и петнадесет други нации се срещнаха в Австралия с цел да постигнат споразумението си, Регионалното всеобхватно икономическо партньорство, преди края на годината. Това търговско споразумение няма да предотврати нечестната конкуренция сред правителствено субсидираните държавни предприятия. Няма да защити един свободен и открит интернет. Нито ще уважава интелектуалната собственост по начин, който да гарантира, че творците, художниците, продуцентите и предприемачите на Америка ще получат дължимото. И със сигурност няма да наложи високи стандарти за нашите работници и за нашата околна среда.
 
За щастие, Америка има собствен план, който посреща всички тези цели. Като Тихоокеанска сила, Съединените щати са настоявали за развитие на високостандартно Транстихоокеанско партньорство – търговско споразумение, което поставя американските работници на първо място и се уверява, че ние пишем правилата на пътя за търговията в двадесет и първи век.
 
Това споразумение укрепва икономиката на Америка. ТТП събира дванадесет страни, представляващи почти четиридесет процента от глобалната икономика, за да се увери, че частните фирми ще имат справедлив шанс за конкуриране с притежаваните от държавата предприятия. То поддържа интернетът отворен и свободен. Усилва протекциите за интелектуалната собственост, от които се нуждаят нашите иноватори, за да предприемат рискови и да творят. И изравнява терена като поставя най-високите наложими стандарти и чрез премахване на бариерите към продаването на благата ни отвъд океана – включително отстраняването на повече от осемнадесет хиляди такси, които другите страни поставяха на продуктите, направени в Америка. Казано просто, след като ТТП стане реалност, американските предприятия ще изнасят повече от онова, което произвеждат. И това означава подкрепяне на по-високо платени работни места.
 
Това споразумение засилва също националната сигурност на Америка. Когато по-малко хора страдат в бедност, когато нашите търговски партньори процъфтяват и когато свързваме икономиката си по-близо до другите в един стратегически важен регион, Америка е както по-силна, така и по-безопасна.
 
Но нищо от тези няма да се случи, ако ТТП не стане реалност. Ето защо Азиатско-Тихоокеанския регион ще продължава икономическата си интеграция, с или без Съединените щати. Можем да поведем този процес или можем да стоим встрани и да гледаме как благополучието ни подминава.
 
Ако не сключим ТТП, американските стоки ще продължават да бъдат изправени пред високи тарифи и други търговски бариери в региона. Американските предприятия ще изгубят конкурентния си достъп до азиатските пазари, което би означавало, че по-малко от колите, които автомобилните ни работници произвеждат, ще стигнат до нарастващите пазари, повече от продуктите на нашите земеделци и скотовъдци ще се сблъскат с бариерите зад граница и собствениците на дребни предприятия, надяващи се да продадат стоките си в чужбина, все още биха се намерили впримчени в бюрократизъм. Ако не сключим ТТП, работодателите сред Америка ще изгубят възможността да се конкурират с компании от други страни на изравнен терен. И когато американските работници и предприятия се съревновават на изравнен терен, никой не може да ни победи.
 
Разбирам скептицизма, който имат хората относно търговските споразумения, особено в общностите, където въздействията от автоматизацията и глобализацията са засегнали работниците и семействата най-силно. Но изграждането на стени за изолиране от глобалната икономика само би ни изолирало от невероятните възможности, които тя предоставя. Вместо това, Америка би трябвало да пише правилата. Америка би трябвало да командва парада. Другите страни би трябвало да играят според правилата, които установят Америка и нашите партньори, а не обратното.
 
Ето какво ТТП ни дава сила да направим. Ето защо моята администрация работи отблизо с лидери в Конгреса, за да осигури двупартийно одобрение за нашето търговско споразумение, като има предвид, че колкото повече чакаме, толкова по-трудно ще бъде да прокараме ТТП. Светът се е променил. Правилата се променят заедно с него. Съединените щати, а не страни като Китай, би трябвало да ги пишат. Нека грабнем възможността, да прокараме Транстихоокеанското партньорство и да се уверим, че Америка, не държи торбата [анг. идиом – да остане с празни ръце], а молива.


Коментар на "Ето, ида скоро!":

Думите на Обама не се нуждаят от коментар. Той ясно и категорично заявява това, което казва Божието слово и допълва средствата, чрез които САЩ ще наложи волята си на света:

Откровение 13:11 И видях друг звяр, който възлизаше от земята; и имаше два рога прилични на агнешки; а говореше като змей.

​Николай Георгиев
0 Comments



Leave a Reply.

    Автор

    Ето, ида скоро

    Архиви

    February 2019
    January 2019
    December 2018
    November 2018
    October 2018
    September 2018
    August 2018
    July 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    February 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    October 2017
    September 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    February 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016
    May 2016
    April 2016
    March 2016
    February 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015
    October 2015
    September 2015
    August 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015

    Категории

    All

    RSS Feed

КОНТАКТИ
  • Начало
  • Новини
  • Духовният храм
  • Другата страна
  • Здраве
  • Семинари
  • Проповеди